Be Safe iZi Modular 2017 Metallic Mélange 02

Váhová kategorie
    0 - 18 kg
    Odpovídá normě
    ECE R129 i-Size

Autosedačka BESAFE iZi Modular i-Size   skupina i-Size pro děti s výškou 61-105 cm (tj. cca 6 měsíců - 4 roky)

Norská společnost HTS Besafe se zabývá výrobou dětských autosedaček více než 50 let. Bezpečnost dětí při cestování je pro ni na prvním místě, proto do vývoje bezpečných autosedaček vkládá veškeré své úsilí. První dětskou autosedačku BeSafe představila již v roce 1963 a před 25 lety představila první, průkopnickou autosedačku, která se poutá proti směru jízdy. Že je to nejbezpečnější způsob cestování pro malé děti ukazují i výsledky z různých šetření a testů, kterých se tato společnost aktivně účastní.

BeSafe iZi Modular i-Size se velmi snadno instaluje na iZi Modular i-Size Base. Stačí nakliknout na bázi na sedadle a může se jet. iZi Modular je možné uchytit po i proti směru jízdy. Pokud je sedačka nainstalovaná proti směru jízdy a vy použijete unikátní systém báze - prodlužovací mechanismus, získáte větší prostor pro nožičky dítěte. Standardem je snímatelný potah v módních barvách. Speciální vrstvení polstrování poskytuje dítěti báječný komfort při jízdě. Pomocník v podobě magnetů udržuje pásy, v takové pozici, aby se dítě snadněji usadilo do sedačky. Bonusem je i velmi výrazné polohování, čímž dítě získáte příjemnou pozici pro spánek. BeSafe iZi Modular i-Size splňuje velmi přísná kritéria testování na boční náraz dle nového nařízení UN R 129. Přídavné posílení proti bočnímu nárazu SIP+ (Side Impact Protection +) umístěné u dveří auta na nainstalované straně tuto ochranu ještě navyšuje.

V bodech: určena pro věk: cca 6 měsíců až 4 roky maximální hmotnost dítěte 18 kg schválená de UN R 129 (i-Size)

• instalace: ISOfix bází s přední opěrnou nohou
    • uchycení: proti směru a po směru jízdy

výška dítěte:

• proti směru jízdy: 61 -105 cm
    • po směru jízdy: 88 -105 cm

nastavitelná opěrka hlavy centrální nastavení pásů polohování autosedačky přídavná ochrana SIP magnety v polstrování pro uchycení pásů polstrované pásy 5-ti bodový pás zvětšovací prostor pro nožičky odnímatelná vnitřní vložka odnímatelný potah

1zákazník doporučuje produkt

• - perfektní sedačka ve své kategorii, spokojenost
      • - problém s popruhem po pár týdnech používání a velký problém u následné reklamace v prodejně Malvík
      • - trochu vysoká cena, sedačka včetně základny přes 17.000 Kč ale zase za kvalitní sedačku

Zakoupila jsem sedačku spolu se základnou. Sedačku nám v prodejně doporučili jako tu nejlepší protisměrnou ve své kategorii a v té době. Sedačka splňovala snad všechno, co jsme potřebovali. Po pár týdnech se na sedačce začal kroutit jeden popruh a nebylo možné miminko dostatečně utáhnout a stěží i povolit. Na to, aby jsem popruh upravila, bylo potřebné sundat celý potah a snažit se to složitě upravit s kostře autosedačky. Bohužel popruh se protáčel u každého zapínání i povolování a tímto způsobem se poškodil a natrhnul. Sedačku jsem okamžitě reklamovala v prodejně Malvík. Po 30 dnech mi sedačku vrátili opravenou, popruh vyměněný ale reklamace označena jako zamítnuta. Důvodem zamítnutí bylo, prý špatné používání. (?) Trvala jsem na změně reklamace ale v prodejně se se mnou ohledně této záležitosti již bavit nechtěli a změnu provést odmítli. Po dalších pár týdnech se vyměněný popruh začal přetáčet znova. Sedačku jsem reklamovala znova a výsledek stejný jako v prvním případě, reklamace zamítnuta ale popruh opravený. Bylo mi velice arogantním způsobem sděleno, že popruhy se u sedaček přetáčejí běžně a mám si to opravovat sama. Veškerou komunikaci jsem přeposlala na ČOI a řešila postup a stejně tak jsem celou záležitost zaslala přímo na norského výrobce s požadavkem o vyjádření k dané situaci. Následně jsem byla výrobcem (přes distributora pro ČR) kontaktována a bylo mi sděleno, že popruhy se u těchto sedaček rozhodně svévolně neprotáčejí a bylo mi nabídnuto, že se mi na sedačku bezplatně podívá technik distributora.
      Takže sedačka jako taková je skvělá, přístup distributora-výrobce Be Safe velice pro-aktivní a pro-zákaznícky ale přístup prodejce Malvík katastrofální nejenom chováním personálu (zboží ani nechtěli přijat jelikož prý v prodejně nebyla přítomna vedoucí) v případě reklamace ale také obcházením zákona "dobrovolnou" opravou a neochotou se vůbec se zákazníkem bavit i když zná své práva. Sedačku doporučuji, prodejce vůbec ne.