Recenze Britax Römer Kidfix SL 2016 Steel Grey

• Trochu velká podložka

Doporučuju

Přidáno: 13. března 2017

Zakoupeno v BABY-CAR

• Sedačka je lehká, pohodlná a pěně vypadá

Přidáno: 23. listopadu 2016

Zakoupeno v BABY-CAR

• lehká manipulace, montáž, vedení pásů

lehká manipulace, montáž, vedení pásů, sedačku má již starší syn, jsme s ní spokojeni, tedy jsme objednali i pro mladšího

zigus

Přidáno: 23. června 2016

• isofix
  • prijemna sedacka i potah, malej je spokojenej

zatim ji mame kratce, ale je to sedacka s jednoduchou montazi a syn je spokojenej!

Ověřený zákazník Römer.cz

Pohodlná a bezpečná sedačka

Suzy

Přidáno: 16. května 2016

Zakoupeno v BABY-CAR

• vyšla jako jedna z nejlepších v posledních testech
  • barva steel grey je skvělá pro údržbu
  • pratelný potah
  • jednoduché upevnění pomocí 3 bodových pásů v autě
  • Jedná se o nejjednodušší verzi z rodiny Roemer Kid, proto vychází cenově nejlevněji ne však na úkor bezpečnosti, pouze nemá tolik dokonalých vychytávek jako sedačky vyšší třídy.
  • isofixové pásky by však mohly být delší
  • sedačku na popruzích nelze polohovat pomocí isofixu, proto dítě sedí více vzpřímeně

Jak všichni uvádějí - trošku nevýhoda upevnění isofitem na popruzích je, že sedačka nesedí úplně pevně. Já ji však vybrala právě z tohoto důvodu, protože máme škodu fabii combi a isofixy jsou v ní bohužel špatně dostupné a auto je i dost úzké - takto ji trochu přizpůsobím. Protože však pásky nejsou dlouhé ( při utažení už je téměř ani více nepřitáhnu (jedná se opravdu i o naše auto, kdy je isofix až hluboko v sedadle). Sedačka se jen trošku kýve nahoru, dopředu a do stran , že by šla ale třeba posunout kousek bokem to se také říct nedá. Když to porovnám s isofixem u cybexky, tak ta se prostě nehne nikam. Ale nejde o značku, jen o způsob uchycení.
Z důvodu malého auta jsem taky nepořizovala sedačku SICT, protože s boční ochranou potřebuje sedačka ještě víc místa. Jinak bych jí dala z hlediska bezpečnosti přednost.
Náš starší kluk se v ní ještě trochu ztrácí, protože je na dolní hranici použití(3 roky, 97 cm a 16kg). Kupovali jsme ji kvůli tomu, že původní Cybexka už byla přidělena mladšímu a počítám, že bude růst syn i sedačka s ním a bude to lepší.
Pokud by vám šlo o opravdu veškeré kvality, které dnes značka roemer nabízí, doporučila a koupila bych spíše roemer Kidfix XP Sict nebo XP II Sict. Zabírají ale víc místa v autě a i cena je samozřejmě vyšší. V testech vycházejí sedačky podobně s touto.
Pokud nemáte vzadu polohovatelná opěradla, sedačku nelze více sklonit a dítě sedí trochu vzpřímeně, zaroveň s však myslím, že vzpřímené sezení může být někdy zdravější, než když sedačka nutí dítě, aby sjíždělo do polosedu/pololehu - záleží na názoru. Opěrka hlavy je však navržená ergonomicky a ani když v sedačce syn usnul, hlava mu nepadala. Případně se dá dokoupit třeba polštářek za krk, syn si ho však před usnutím vytáhl na jednu stranu, takže vliv na spánek a nepadání hlavy to ani moc nemělo.
K montáži uvádím obtížná z důvodu, že se mi v našem autě nedařilo narvat isofixový hák do vnějšího oka - ale pokud máte jiné auto s lepšími oky, které jsou lépe přístupná, mělo by to být raz dva.

Montáž: Obtížná
Ověřený zákazník Romer-cz.cz

Simona

Přidáno: 28. dubna 2016

Zakoupeno v Romer-cz.cz

• Lehká snadno přenosná..
  • Izofix

Spokojenost