Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Autosedačky

Jak vybrat autosedačku?

Autosedačku je třeba vybírat pečlivě - musí být především bezpečná a pro dítě pohodlná. Je dobré vybrat vždy autosedačku určenou pro daný věk, váhu a výšku dítěte. Univerzální autosedačky, určené pro více kategorií, nejsou většinou tak bezpečné, pohodlné a praktické.

 

Nejprodávanější autosedačky:

Ve skupině do 13 kg

Ve skupině do 18 kg

Ve skupině do 36 kg

Autosedačky do 18 kg (skupina 1)

Autosedačky do 36 kg (skupina 2 a 3)

Autosedačky s úchytem Isofix

Autosedačky připevnitelné na kočárek

 

Nejoblíbenější značky autosedaček:

Maxi-Cosi, ChiccoCybex, Storchenmühle, Babypoint

 

Jakou autosedačku pro novorozence?

Nejvhodnější je autosedačka od 0 do13 kg (skupina 0+). Do automobilu se připevňuje vždy proti směru jízdy, je lehká, bezpečná a díky sklápěcímu madlu se velmi snadno přenáší i s miminkem. Pokud je automobil vybaven systémem ISOFIX můžete volit i autosedačku s tímto systémem.

 

Jakou autosedačku od cca 10-12 měsíců?

Nejlepší je v této době vybrat autosedačku opět pouze pro jednu kategorii tj. 9-18 kg. Tyto autosedačky jsou pohodlné a praktické pro dítě i pro vás. Jsou totiž nejen polohovací pro pohodlné spaní, ale děti v nich sedí výš, takže lépe vidí z oken a cestování je pro ně zábavnější.

 

Jakou autosedačku od cca 3 let?

V tomto věku vybírejte autosedačku z kategorie 15 až 36 kg. Tyto autosedačky již nemají vlastní pásy a dítě se v nich se připoutává 3 bodovým autopásem. Pokud je to možné, použijte tento typ autosedačky až v okamžiku, kdy vaše dítě opravdu odrůstá z autosedačky skupiny 1 (do 18 kg). Také se pokud možno vyhněte použití tzv. podsedáků.

 

ISOFIX nebo uchycení tříbodovým autopásem?

Autosedačku se systémem ISOFIX vybírejte pouze v případě, že tímto systémem uchycení autosedačky je vybaven i váš automobil.

 

Porovnat autosedačky