Zopa Carrera 2016 Deep Purple

ECE R44/04
Ochrana proti bočnímu nárazu
Zabezpečení dítěte
pětibodový pás

Dětská autosedačka Zopa Carrera je univerzální rostoucí autosedačkou pro děti od 9 do 36 kg. Jakmile tedy dítě vyroste z miminkovského vajíčka, můžete přejít na tuto autosedačku, která dítěti vydrží až do konce sedačkového období.

• CHARAKTERISTIKA V KOSTCE
    • autosedačka je určena dětem od 9 do 36 kg
    • upevnění pomocí běžného automobilového pásu
    • 5-ti bodový bezpečnostní pás pro nejmenší děti
    • vylepšená ochrana při bočním nárazu
    • výškově nastavitelná opěrka hlavy
    • výškově nastavitelné pásy
    • polohování autosedačky

AUTOSEDAČKA JE URČENA DĚTEM OD 9 DO 36 KG

Zopa Carrera je rostoucí autosedačka a pokryje autosedačky sk. I, II a III., což je cca od 9 měsíců do 12 let.

UPEVNĚNÍ POMOCÍ BĚŽNÉHO AUTOMOBILOVÉHO PÁSU

Autosedačka není vybavena isofixem, poutá se do auta pomocí běžného pásu. 5-TI BODOVÝ BEZPEČNOSTNÍ PÁS PRO NEJMENŠÍ DĚTI

Nejmenší děti do 18 kg se poutají do autosedačky 5-ti bodovým pásem. Jakmile přesáhnou  18 kg, pás se vyndá a dítě se poutá běžným automobilovým pásem.

VYLEPŠENÁ OCHRANA PŘI BOČNÍM NÁRAZU

Autosedačka má bohaté polstrování a široké bočnice, díky čemuž je dítě maximálně chráněno při bočním nárazu.

VÝŠKOVĚ NASTAVITELNÁ OPĚRKA HLAVY

Autosedačku bude mít dítě poměrně dlouho, a proto je potřeba, aby se přizpůsobila jeho rostoucímu tělu. Z toho důvodu má autosedačka výškově nastavitelnou opěrku hlavy. Nastavit lze 8 pozic.

VÝŠKOVĚ NASTAVITELNÉ PÁSY

Výšku pásů lze nastavit, aby odpovídala aktuálním potřebám dítěte. Výška se nastaví společně s vytáhnutím hlavové opěrky.

POLOHOVÁNÍ AUTOSEDAČKY

Autosedačku lze napolohovat, aby v ní dítě mohlo nerušeně spát. Nelze polohovat ve skupině III, kde se dítě již poutá běžným automobilovým pásem.

Podívejte se na naši širokou nabídku ostatních autosedaček pro děti od 9 do 36 kg

Mohlo by Vás také zajímat:

Autosedačky 9 - 18 kg

I-size autosedačky

Příslušenství do auta

• - je OK
    • - v testech bezpečnosti podle mě není kvůli tomu, protože by se ty drahé sedačky potom neprodávaly.

Vlastním Škoda Octavia I. generace. Váhal jsem koupit sedačku s isofixem, ale byla o 1.000,-Kč dražší. V autě mám sedačku permanentně, tak jsem koupil tu levnější bez isofix. Moje 3 letá dcerka si v sedačce nestěžuje na nepohodu ani po 4 hodinách jízdy. Při výběru jsem dbal na bezpečnost mé dcery a proto jsem koupil tuhle sedačku protože má ochranu jak pro oblast stehen, tak pro oblast trupu tak a i pro hlavu. Dcera do ní zapluje a je tam jak ten zadek v nočníku. Pravda v sedačce nesedí zcela vzpřímeně, ale v polosedě což bude hodně ovlivněno sklonem sedadla v tom kterém voze. Dle mého připoutání 5 bodovým pásem je bezpečnější než připoutání hlavním pásem ve vozidle doplněný nesmyslnou poduškou v oblasti krku, aby se dítě neuškrtilo. Nebudu jmenovat tu značku, ale ta sedačka o které mluvím stojí 6000,-Kč a je na předních příčkách bezpečnosti a to nemá ani tu boční ochranu pro oblast nohou a opěradlo té sedačky je kyvné kdy nejen že jde do 90 stupňů, ale lze i nepatrně předklonit. Když dojde k nárazu, tak to opěradlo ještě zatlačí do dítěte a přitáhne ho na pás....... úžasný.

Tak ať mi nikdo neříká, že nemám rád svoje dítě, když jsem koupil tuhle sedačku. V testech tahle sedačka, resp. značka není dle mého jen kvůli tomu, že by se pak ty dražší sedačky neprodávaly. Pokud dbáte na bezpečnost svého dítěte, tak nejezděte vozidlem typu škoda 120, favorit, trabant, velorex a podobnými ale jezděte v autě vážící alespoň 2 tuny a více. Vím, že Octavia I. generace nemá 2 tuny, a není ani superbezpečná, ale já to vím a proto jsem nekoupil ani tu sedačku za 6.000,-Kč. Kdybych tolik dbal na bezpečnost svého dítěte, tak si jezdím v Tatře 815 a ten velorex kdyby do mě naboural, bych asi ani necítil....

• , zakoupeno v MALL.CZ

• po správné instalaci do auta se ani nehne